CVVZ pro milovníky čísel

Stíráme slzy u fotek, čekáme na videa a vyměňujeme si maily s novými známostmi z akce. V tomto čase vám přinášíme stručnou laickou statistiku shrnující CVVZ 2012 Šumperk. Z jakých měst a organizací jsme na CVVZ přijeli? Co jsme na ní navštívili, přečetli, snědli, vypili? A kolik proběhlo svateb? Autorem tohoto článku není nikdo z redakce Pahýlu.

Údaje pochází z různých zdrojů – převážně z registrace účastníků zde na webu a následně z databáze, která byla na infu v průběhu akce aktualizována. U nově příchozích jsme však často nestačili zapisovat údaje jako město původu, věk nebo organizaci, proto některá čísla vypovídají pouze o vzorku poctivě registrovaných účastníků :) Dále byli vyzpovídáni i náčelníci některých sekcí.

Trocha demografie

Na CVVZ bylo přítomno 541 lidí evidovaných v databázi, z toho 244 mužů a 297 žen, z jiného pohledu také 358 účastníků, 89 lektorů, 82 pořadatelů a 12 VIP a podobných jedinců. Chceme-li však dojít k celkovému počtu zúčastněných, je nutno přičíst ještě 96 místních, kteří se přišli podívat na veřejné programy v Šeříkových ulicích, a také zhruba 30 dětí na pohádce. Výsledný součet se tedy pohybuje kolem čísla 677.

zdroj: databáze, prezenční listiny u veřejných programů

Jména

Zajímají vás jména? Nejčastější příjmení znělo Svoboda, případně Svobodová (to je ta pěkná holka z prvního čísla Pahýlu). Křestní jména se opakovala častěji: Sluneční školu ovládly Petry (12 zastoupení) a Lucie (12), ještě více bylo Terezek (13) a Jan (14). Pokud jste chtěli oslovit neznámou dívku, nejvýhodnější bylo zvolit jméno Kateřina, příp. Katarína, těch bylo na akci 22, tedy zhruba 7 %. Muži se nejčastěji vyskytovali ve formě Petra (16), Jiřího (17), Michala (18) nebo Jana (19), ale není se čemu divit, když vůbec nejvíc  – 20 – bylo na CVVZ Tomášů :)

zdroj: databáze

Města

Lidé se sjeli z více než 160 českých a slovenských obcí. Nejvíc samozřejmě bylo Šumperáků (53+lidé na veřejných programech+ne­evidované existence). Dá se čekat, že následovat budou brněnští – díky masivní kandidatuře na pořádání 23. ročníku CVVZ dosáhl jejich počet čísla 53. Pražanů přijelo 45, v pořadí následují již méně zastoupená města Hradec Králové (15), Ostrava (14) a Bratislava (12).

zdroj: registrace na webu

Mládí

Věkové zastoupení účastníků CVVZ vidíte v následujícím grafu. Vodorovná osa ukazuje ročník narození, svislá osa počet účastníků narozených v tomto roce. Ročník 2012 nejsou zúčastnění kojenci, ale jakási vychytávka webu, kvůli níž měl po registraci účastník v databázi letošní datum.


zdroj: registrace na webu

Organizace

Naprostá většina účastníků byla členy různých organizací, především těch pracujících s dětmi a mládeží. Z registrace lze vyčíst na 67 klubů, oddílů, asociací, občanských sdružení, neziskovek a příspěvkových organizací s ještě větším množstvím místních uskupení. Nejčastěji jste mohli potkat pracovníky domů dětí a mládeže z celé republiky (57), dále pak členy Pionýra (54), České tábornické unie (43), Asociace TOM (30), Občanského sdružení Gaudolino (26), středisek volného času (24), Sdružení přátel Jaroslava Foglara (24) nebo Junáka (21).

zdroj: registrace na webu

Web

Web CVVZ.cz zažil od svého spuštění v červnu celkem 21 176 návštěv, nejvíce jich bylo v říjnu, a to 8497. Nejvíce návštěv za den proběhlo ve čtvrtek 15. listopadu, celkem 536, ale o den dříve to bylo jen o osm návštěv méně. Nejčastěji jste na web chodili ve čtvrtek mezi 20. a 21. hodinou a průměrná délka jedné návštěvy byla 6 minut a 19 sekund.

Skupina Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností na Facebooku má 290 fanoušků. Nejzobrazovanější  (473 zobrazení) příspěvek byl ten z 18. 11. 2012, tedy ten, ve kterém Vám děkujeme za účast na CVVZ. Nejaktivnějším členem skupiny byl Michal Vašek – Sirka, který dal „Like“ téměř každému příspěvku od začátku září.

zdroj: Pavučina, Facebook

Programy

Na CVVZ proběhlo 159 unikátních programů a 186 programů dohromady. Nejvíce účastníků měl „Geocaching pre detské kolektívy … alebo … s GPS za pokladom“ Jozefa Kirchmayera, tj. 49. Nejvytíženějším lektorem byl Jan Burda – Tatanka s pěti programy a nejvíc programů si užila učebna Šeříková 3, kde jich proběhlo jedenáct (a to tam Uni ani nedal dva naráz, jak chtěl :). V pátek mezi 20:00–20:45 a v sobotu v čase 8:00–9:30 bylo rozhodování mezi programy nejtěžší, probíhalo jich zároveň 19.

Nejlépe hodnocených programů (tedy s průměrem 1) bylo mnoho, jmenujme především Transakční analýzu paní Jaroslavy Králové, která dostala nejvíce slovních (pochvalných komentářů).

Komfort byl lektorům zajištěn – v lektorně se snědlo asi patnáct plechů buchet, které však ujídalo i 20 stewardů, a ze 70 požadavků na dataprojektor a 29 na flipchart bylo naprosté většině vyhověno.

zdroj: web, Saša, Uni

Čajovna

Snědly se 3 bábovky, 96 toustů,90 porcí vaflí, tj. 180 wafliček se šlehačkou a 150 svatebních koláčků.

Neproběhla zde žádná svatba, zato čtyři speciální akce, např. vyhlášení předcévévézetkové soutěže Šalamoun a především porada brněského týmu kandidujícího na CVVZ 2014. Vypilo se 570 hrnků čaje, neboli 1330 litrů, a navíc 40 litrů masaly. Čtyřikrát vypadly pojistky (v rozmezí 25 minut) a vysvítilo se asi 130 čajových svíček.

zdroj: Renča

Další zajímavosti

Bufet vydal 190 l sodovek, 2 kg kávy a 0,5 kg rozpustné, 14 kg párků v rohlíku, 450 toustů a 15 l gulášové polévky, to jsou čísla, která na mě barmanka vychrlila bez zaváhání.

Ve Třešňové aleji jste mohli prohlížet a hlasy hodnotit nástěnky 23 organizací (jak již víme, nejvíce zaujala prezentace sdružení Moravian LARP, o. s.). Cen v soutěži Náhoda (naprostá) bylo uděleno 47, avšak asi jen polovina výherců si je vyzvedla.

Z tiskárny přivezli šest čísel Pahýlu na celkem 2670 listech formátu A3 (číslo 1–5: 500 ks, číslo 6: 170 ks), 80 výtisků bylo ještě dotištěno ve škole ve zmenšeném vydání. Na časopise se pracovalo na devíti počítačích (nejvíc na šesti zároveň) 350 člověkohodin. Šéfredaktor na prášky jich snědl 48. A reportér Migg, tvůrce anketek v Tweet centru, se třikrát téměř nevyhl fyzickému napadení za své vlezlé otázky :)

zdroj: Pavla L., Mischellin,  Čáp